Szkolne ogrody to lepsza nauka i umiejętności społeczne

https://www.dancovershop.com/pl/przewodnik-po-ogrodzie-dancover/przewodnik-po-szklarniach/szklarnie-dla-rolnictwa-miejskiego.aspx

Pomysł ogrodów szkolnych ma w niektórych częściach świata ponad 100 lat. Wiemy, że większość dzieci lubi przebywać na świeżym powietrzu – przynajmniej do pewnego wieku – i na łonie natury. Są przyzwyczajone do przebywania na zewnątrz w ogrodzie lub parku lub dzikim lesie czy górach. Ogrody szkolne koncentrują się przede wszystkim na ogrodnictwie, ale również wprowadzają dzieci do świata przyrodę i środowiska. Będą mogły zobaczyć, jak można wyhodować szeroką gamę roślin i jak pięknie będą rosły — czasami w zaskakująco krótkim czasie. Ostatnie badania pokazują, że zapewnienie odrobiny ziemi, nasion i wody w szkolnym ogrodzie może sprawić, że dzieci na dłużej zainteresują się jedzeniem i przyrodą. Dodatkową korzyścią jest to, że praca z innymi w szkolnym ogrodzie może poprawić zdolność dzieci do uczenia się i ich umiejętności społeczne.     

Radości z natury można się nauczyć   

Kiedy dzieci jeżdżą na wycieczki na farmy, do mleczarni, szkółek roślin i nie tylko, spotykają oddanych profesjonalistów, którzy opowiadają im o tym, jak zarabiają na życie. Mogą spotkać ekologicznego rolnika, ogrodnika, szefa kuchni czy przewodnika przyrodniczego. Spotkanie tych zaangażowanych ludzi i zobaczenie, skąd pochodzi żywność, czym jest dla nas natura i nie tylko, może być dla dzieci bezcennym doświadczeniem. Ale takie wycieczki mogą mieć miejsce tylko kilka razy w roku, ponieważ zorganizowanie transportu dla dużej grupy dzieci może być kosztowne. Jak więc wprowadzić dzieciom przez resztę roku bardziej ogólną wiedzę o ogrodnictwie i przyrodzie? I czym dla dzieci jest radość z natury poza rosnącym zainteresowaniem przyrodą? Liczne badania pokazują, że spędzanie czasu w szkolnym ogrodzie nie tylko wzbudzi zainteresowanie ogrodnictwem u dzieci – poprawi się też ich zdolność uczenia się, a także umiejętności społeczne. 

Dancover ma odpowiednie produkty do szkolnego ogrodu  

Kiedy chcesz zaprojektować tereny zewnętrzne szkoły lub przedszkola, spróbuj  założyć szkolny ogród. Jeśli gleba jest dobrej jakości, można sadzić rośliny bezpośrednio w ziemi. Innym – i często bardziej eleganckim sposobem – jest posiadanie podwyższonych grządek ogrodowych i jednej lub więcej szklarni. Jest to lepszy sposób i zapewni warunki do wzrostu znacznie wydajniej niż na zewnątrz. Od wczesnej wiosny dzieci mogą siać i sadzić oraz obserwować rosnące rośliny, aby zobaczyć, jak powstaje żywność. Dzięki podwyższonym grządkom i szklarniom możesz mieć różne drzewa i krzewy, najlepiej owocowe i podobne rośliny użytkowe. Kiedy produkty będą gotowe w trakcie lub po wakacjach, dzieci powinny spróbować wszystkiego i w miarę możliwości spróbować przyrządzić coś pożywnego z własnych owoców i warzyw. Dzieci poczują dumę i radość, gdy pomyślnie wyhodują rośliny w szkolnym ogrodzie. Dodatkowo, proces, którego doświadczą w szkolnym ogrodzie, jest dzielony z ich kolegami z klasy i zintegruje dzieci.  

Nowe pokolenie miłośników przyrody i działaczy na rzecz ochrony środowiska 

 Szkolny ogród  może pomóc nauczycielom i innym osobom w przekazaniu dzieciom podstawowej wiedzy o tym, skąd czerpiemy żywność. Ponadto dobrze zaprojektowany ogród szkolny w ścisłej interakcji z dedykowanymi komunikatorami może stworzyć trwały związek z naturą u dzieci. Musimy chronić przyrodę i uważnie uprawiać naszą żywność. To powiedziawszy, ogród szkolny może stworzyć wspaniałe tereny zewnętrzne w każdej szkole lub innej instytucji. Z ogródka szkolnego mogą korzystać rok po roku dzieci w każdym wieku. Przytulny ogród sprawi też, że dzieci lepiej przywiążą się do szkoły i będą bardziej o wszystko dbały, bo poczują się właścicielami. Nie tylko dzieci skorzystają z zielonej i bujnej szkoły, ale również owady, ptaki i inne zwierzęta. Zobacz niektóre z wysokiej jakości produktów do ogrodów szkolnych, które oferujemy tutaj: https://www.dancovershop.com/pl/przewodnik-po-ogrodzie-dancover/przewodnik-po-szklarniach/szklarnie-dla-rolnictwa-miejskiego.aspx

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *